Dlaczego warto zdecydować się na ubezpieczenie jadąc w góry?

Osobom planującym wyjazd w polskie lub zagraniczne góry rekomendowane jest zainwestowanie w ubezpieczenie turystyczne. Warto wiedzieć, że turyści bardzo często z różnych powodów nie decydują się na wspomniane rozwiązanie. Jakie zalety ma ubezpieczenie w góry – Bezpieczny powrot?

Możliwość otrzymania pomocy medycznej w przypadku choroby lub wypadku podczas podróży

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że osoby, które zdecydują się na omawiane rozwiązanie nie będą musiały martwić się o ewentualne dodatkowe wydatki jeżeli skorzystałyby z pomocy medycznej. W najprostszym możliwym ujęciu towarzystwo do wysokości sumy gwarantowanej pokryje opłaty za zakup leków, pobyt w szpitalu, wizyty lekarskie czy wykonane badania. Godny uwagi jest fakt, że w ramach ochrony osoby ubezpieczone mogą liczyć na sfinansowanie leczenia nie tylko w krajach należących do Unii Europejskiej, ale również na całym świecie. Istotne znaczenie będzie miało wybranie właściwej wysokości sumy gwarantowanej kosztów leczenia. Warto wiedzieć, że tam gdzie obowiązuje EKUZ w zupełności wystarczy ubezpieczenie na kwotę 30000 euro. Z kolei w pozostałych krajach najlepszą opcją będzie zdecydowanie się na ubezpieczenie do 50000 euro. Należy zaznaczyć, że w krajach, które słyną z bardzo wysokich kosztów leczenia np. Japonia, Stany Zjednoczone, Australia czy Kanada, turyści powinni wybrać najwyższy dostępny wariant.

Osobom planującym wyjazd w polskie lub zagraniczne góry rekomendowane jest zainwestowanie w ubezpieczenie turystyczne

Organizacja transportu medycznego do Polski przez ubezpieczyciela

Jest to kolejny atut omawianego rozwiązania, który jest bardzo często wymieniany przez turystów. Jak wiadomo, niektóre urazy w trakcie zagranicznego wyjazdu mogą uniemożliwić danej osobie powrót do kraju zwykłymi liniami lotniczymi. W przypadku złamanej nogi mogą być potrzebne dwa miejsca. Zdarzają się sytuacje, że turysta będzie musiał wrócić do kraju w pozycji leżącej. Ponadto stan zdrowia może nawet wymagać odwiezienia danej osoby karetką z asystą medyczną. Warto wiedzieć, że powrót do kraju karetką z takich państw jak Włochy, Francja czy Austria wynosi około 5000 złotych. Należy zaznaczyć, że jeżeli w trakcie podróży konieczna byłaby opieka lekarza, wspomniany koszt wzrośnie do 7-8 tysięcy złotych. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że transport lotniczy w pozycji leżącej z Austrii kosztuje obecnie 16 tysięcy złotych, a z Egiptu 32 tysiące.

Pokrycie przez polisę zwrotu za wyrządzone szkody w trakcie podróży

Osobom planującym wyjazd w polskie lub zagraniczne góry rekomendowane jest zainwestowanie w ubezpieczenie turystyczne

Jak wiadomo, może dojść do sytuacji, w której turysta przez przypadek zarysuje danej osobie samochód lub przez przypadek wpadnie na innego narciarza uszkadzając mu narty. Warto zaznaczyć, że najlepsze polisy dostępne na rynku obejmują również OC, czyli ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. W ten prosty sposób osoba ubezpieczona będzie miała zagwarantowany zwrot kosztów w przypadku niespodziewanych zdarzeń. Nie można jednak pod żadnym pozorem zapomnieć o kilku ważnych aspektach. Godny uwagi jest fakt, że odszkodowanie, a także zasądzone kwoty będą pokryte przez wspomniane ubezpieczenie tylko do wysokości sumy gwarantowanej. Należy zaznaczyć, że niektóre zdarzenia będą wyłączone z ochrony. Ponadto OC w życiu prywatnym nigdy nie jest objęte klauzulą alkoholową.

Pomoc tłumacza w przypadku ewentualnych problemów za granicą

Warto wiedzieć, że nie wszystkie osoby wyjeżdżające za granicą potrafią płynnie komunikować się w języku angielskim. Jak wiadomo, porozumiewanie się w przypadku kolizji będzie wymagało użycia specjalistycznego słownictwa. Należy zaznaczyć, że w takich sytuacjach dojdzie duży stres. Optymalne ubezpieczenie turystyczne rozwiąże jednak ten problem, ponieważ zagwarantuje osobie poszkodowanej pomoc prawnika czy tłumacza.